הגש פנייה מהירה

מחיצות שקופות

מחיצות שקופות (או בשמן השני מחיצות רצפה-תקרה) הפכו בשנים האחרונות לאלמנט ויזואלי ופונקציונאלי אשר מככב בסביבות עבודה רבות. המחיצות תוחמות את חלל העבודה ומגדירות אותו מחדש. מעבר לפן האסתטי של שקיפות, אלגנטיות ושיק מודרני, למחיצות רצפה תקרה איכויות רבות, כולל חיסכון בעלויות, אקוסטיקה מצוינת ושימוש יעיל באור המביאים כולם להשפעות חיוביות על תפוקת העבודה. כינסנו את המומחים של גלובל שיסבירו למה הן כאלה טובות.

מחיצת זכוכית שקופה היא אלמנט מתעתע ועל כן יתרונה – מחד, היא שומרת על מראה פתוח, מינימליסטי ואוורירי ומאידך, לא תאמינו כמה היא אטומה לרעשים ואילו אפשרויות ברמות שונות יש לה ליצירת פרטיות, במיוחד בעת פגישות ובחדרי ישיבות.

לפי שאתם ניגשים לתכנון משרד, חשוב שתכירו מספר נקודות מעניינות וחשובות על מחיצות זכוכית לחללי עבודה.

מחיצות שקופות מודולריות

בעוד קיר בטון מהווה פתרון קבוע, הרי שמחיצות זכוכית הינן מודולאריות יחסית ומאפשרות גמישות בהגדרת המרחב.

ישנה אפשרות לבחור בין דלתות הזזה לבין דלתות ציר ובכל מקרה, המחיצות ניתנות לפירוק ולהעברה. עיצוב המחיצות מבוסס על מודולים בסיסיים עם התאמה מלאה למידות החלל בו הן מיועדות להיות מותקנות.

שילוב של דלת אטומה לצד מחיצה שקופה יוצר אפקט ייחודי ואלגנטי

מחיצות שקופות אקוסטיות

מחיצות זכוכית שקופות הן בעלות השפעה אקוסטית על המרחב, אפקט שחשוב מאוד ביצירת סביבת עבודה שקטה יותר, על אחת כמה וכמה בהגדרת החלל באופן ספייס.

ממחיצות שנועדו לסימון בסיסי של החלל עם משמעות אקוסטית נמוכה יחסית של STC35 ועד מחיצות דו קרומיות אטומות היטב הכוללות דלתות אקוסטיות עם משמעות אקוסטית גבוהה של STC44.

חשוב לדעת שהדלת יכולה להיות עקב אכילס בהשפעה אקוסטית של החדר ולכן, בחירת הדלת חשובה לעיתים יותר מסוג המחיצה עצמה.

טיפ: על מנת לוודא שהמחיצות מבטיחות באופן אובייקטיבי רמה גבוהה לטווח ארוך, שימו לב לתקנים כגון ISO EN UNI ו- ®LEED . בנוסף, על מנת להשיג תוצאה איכותית, חשוב לפנות למתקין מקצועי שיחד עם אדריכל וחברה המתמחה גם במחיצות זכוכית, יוכלו לתכנן את המחיצות בהתאמה אישית.

חדר הבנוי ממחיצות זכוכית במרכז חלל פתוח בחברת אאוטבריין. רם גולדברג אדריכלים. צילום: עוזי פורת

איך המחיצות משפיעות על סביבת העבודה?

מחיצות זכוכית "שוברות" את המחסומים הפיזיים ואת ההיררכיה החזותית בין בעלי התפקידים. הן מייצרות אמינות הן בקרב העובדים והן בקרב הלקוחות, בכך שהן מאפשרות למשרד להיות גלוי, פתוח, שיתופי ונגיש יותר.

כמו כן, הנוכחות שלהן מגבירה את הפרודוקטיביות בעבודה כיוון שעובדים חשים שהם נתונים תחת פיקוח מתמיד ולכן, עובדים בצורה נמרצת יותר.

בעידן הביופילי (לכתבת טרנדים 2018) בו מרכזים מאמצים רבים בהשפעה החיובית והמעוררת של טבע, מחיצות זכוכית מייצרות אפקט של חלל גדול, מואר ואוורירי ומאפשרות לעובדים ליהנות מאור טבעי הנכנס דרך חלון רחוק ולמעשה לראות את המרחב כולו אפילו אם יש חדר מפריד באמצע.

אור טבעי הנכנס דרך פתח עליון שולח קרניו לכל החלל והצמחיה בגינת הפטיו מחברת את סביבת העבודה לטבע.

מחיצה שקופה חכמה

הטכנולוגיה המתקדמת השפיעה גם על עולם מחיצות הזכוכית והיום, יש מגוון טכנולוגיות להעשרת העיצוב והפונקציונאליות של המחיצות:

1. "זכוכית חכמה": שילוב שכבת LCD אשר מגיבה לחשמל וע"י כך מאפשרת לשלוט בדרגת השקיפות של הזכוכית ובלחיצת כפתור, להפוך אותה משקופה לזכוכית חלבית אטומה.

מחיצה שקופה שהופכת להיות אטומה בלחיצת כפתור.

2. "אפקט המראה": שילוב מסך שהופך לחלק אינטגרלי מהזכוכית כשכבוי. עובי המוניטור משתלב באופן מדויק בזכוכית מיוחדת, המחזירה קרני אור, כך נוצר אפקט ההעלמה המושלם המייחד את הטכנולוגיה כמתאימה במיוחד לחדרי ישיבות, כאשר אנחנו לא רוצים לחשוף את ציוד התצוגה וכאשר דיוק ועיצוב הינם המרכיב המייחד של ההתקנה.

הגימור האלגנטי המינימליסטי והנקי של מסך בתוך זכוכית.

3. "זכוכית טאץ": מסך מגע אינטראקטיבי בין שכבות הזכוכית הרגיש למגע ותזוזה ומאפשר הקרנה על זכוכית. אפקט מרשים בעיקר כשמתקיים על שטח גדול.

כך תרשימו את האורחים שלכם…

מחיצות שקופות מעוצבות

מחיצות זכוכית מאופיינות באסתטיקה מאופקת ואלגנטית. מרבית המחיצות העכשוויות דקות, מעוצבות, מיוצרות בטכנולוגיה בסטנדרט הגבוה ביותר.

ניתן לבחור את המראה הנקי החף מעיטורים או להפך, מחיצות בעלות עיטורים, במגוון צבעים (כולל גוונים כהים להגברת תחושת הפרטיות) לרבות חריטות לייזר עם תאורת לד, בד ועוד.

כמובן שלהשגת פרטיות או עיצוב ייחודי, ניתן ללכת על האופציה הפשוטה יותר ולהוסיף וילונות או מדבקות בסגנונות שונים.

הדפסת לייזר בשכבה הפנימית של הזכוכית כך שהשכבה החיצונית נשארת חלקה למגע

שכבת בד דקורטיבית בתוך הזכוכית

פתרון פשוט וקל להחלפה – הדבקת מדבקות לוגו או גרפיקה אחרת להעשיר את החוויה. אדריכלית: ענת גנות. צילום: עוזי פורת

העלות האמיתית של מחיצות שקופות

מחיצות זכוכית שינו את הכללים גם מהבחינה התקציבית של תכנון ועיצוב משרד.

הגדולה של מחיצת הזכוכית היא בחיסכון לטווח הארוך בתאורה מלאכותית, כיוון שהיא עושה שימוש יעיל באור שמש טבעי וע"י כך גם מגבירה את התפוקה בקרב העובדים.

זה על קצה המזלג.

הכנסו לקטלוג מחיצות זכוכית רצפה תקרה או השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.