הגש פנייה מהירה

Back to the Office

מהפיתוחים הטכנולוגיים והסטארט-אפים היצירתיים, ועד לריהוט שמתאים את עצמו לצרכי המשרד הם חלק מטרנד השוטף את העולם העסקי. עכשיו הוסיפו את התחרות הגואה בין המשרדים השונים על שימור וגיוס עובדים, וקיבלתם חממה של שינויים שלא עוצרת אפילו לרגע אחד. ובצדק.

במציאות של היום חדשנות ו-Wellness הם הלחם והחמאה של העסקים – מי שלא מתחדש, מתפתח ומפתה עבור העובדים שלו פשוט יישאר מאחור. לכן השקעה בתשתית המשרדית תופסת מקום חשוב מאי-פעם.

קפיצה טכנולוגית

החלל בו בחרת לפתוח את המשרד שלך כבר לא ייקבע אם המשרד יכול לעשות את הקפיצה הטכנולוגית הנחוצה לו. היום אפליקציות המזהות צרכים צצות כמו פטריות אחרי הגשם – למשל, הזמנה מראש של חדר הישיבות וזימונים לפגישות, חיבור של כל מכשיר נייד להצגה על המסכים במשרד. הריהוט המשרדי והטכנולוגיה גם הם מאחדים כוחות ומייצרים פתרונות ליעילות והעלאת אפקטיביות העבודה המשתקפת באופן בו עובדי המשרד מתפקדים כיום – מריהוט עם טעינה אלחוטית לשולחנות עמידה ושולחנות מתכווננים, ועד ריהוט שאינו סופח כתמים לעמידות גבוהה יותר.

קובייה משרדית

בעשור האחרון נרשמה, ועודנה נרשמת, עלייה מרשימה במיוחד, במשרדים אשר עשו הסבה ל-Open Space ומשרדים חדשים אשר נפתחו ככאלה. בין האם השינויים הם ארגונומיים בלבד או בדגש על אקוסטיקה מיטבית במשרד, ניתן גם לראות מעין "חזרה לשורשים" עם חזרתם של המשרדים הפתוחים המושמצים (Cubicles) במסגרת החלל הפתוח

אל דאגה, זה ממש לא אומר שהעולם העסקי בדרך לסגירת מעגל עם המשרדים הקלאסיים; אך לא ניתן להתעלם מהיתרונות המובהקים של השיטה – פרטיות ואקוסטיקה – יתרונות אשר הוזנחו, או לא קיבלו את ההתייחסות הרצויה, בעת המעבר לשיטת העבודה החדשה.

המשרדים היום מתאימים את אופי החלל לצרכים ולאופי העבודה של העובדים, מאפשרים מעבר במהלך יום העבודה בין חללים שונים ובעיקר מזהים את החשיבות במתן הפתרונות הללו לעובדים שלהם, אשר מרגישים כי עבודה מסוג זה או אחר אינם נכונים עבורם.

משחק הכיסאות

קל להניח כי השינוי חל רק בחברות ובמשרדי היי-טק ומדיה, אך זה לא המצב כלל – ניתן לראות גם משרדי עורכי דין ובנקים שמים דגש על הערכים הטכנולוגיים, למשל, כדי לשמר את הרלוונטיות שלהם אל מול הלקוחות מחד ואל מול התחרות במיוחד.

לרוב, הטמעת השינויים בשטח מביאה עמה גם את הצורך בשינוי מבני בהנהלה של החברה – מנהלים כיום צריכים להיות סתגלניים לשינויים, לעדכן את העובדים ולדאוג ולתקשר להם כראוי את חשיבות המעבר לשיטת הארגון החדשה ומהם היתרונות הגדולים אשר מוציאים אותם נשכרים מכך, ושולח מסר ברור למתחרות באותו התחום, על ההקרבה של חלל העבודה הישן לטובת זה החדש ומאלץ אותן להדביק את הפער.