הגש פנייה מהירה

עיצוב משרד הייטק

המשרד עבור עובדי ההייטק הוא ממש כמו בית שני בשבילהם, לכן חשוב מאוד להתחשב בעיצוב משרד הייטק מודרני.

במקרים רבים, המשרד עבור עובדי ההייטק הוא "הבית השני", למרות שאי אפשר להביא אל המשרד את המקרר או הפיג'מה, בכל זאת בעזרת תכנון משרד הייטק המתחשב בצרכי העובדים, אפשר לשפר את התחושה, היעילות והנוחות של העובדים בסביבת העבודה. אז במה צריך להתחשב בזמן עיצוב משרד הייטק? הבאנו לכם כמה טיפים המבוססים על מחקרים בתחום עיצוב סביבת העבודה, ודוגמאות שימחישו לכם כיצד עושים זאת נכון.

עיצוב משרד הייטק – איך עושים את זה נכון?

המטרה בעיצוב משרד הייטק, מעבר להפיכת החלל לאסתטי כמובן, היא להשתמש בעיצוב ככלי להשגת מטרות שישרתו את העובדים והארגון כולו. כפי שנראה מיד, ניתן לתרגם מחקרים שונים למסקנות שניתן ליישם בעת תכנון משרד הייטק, בדגש על העיצוב:

 • עידוד עבודת צוות – עוד בשנת 1995, הופיע הספר Workplace By Design, שהיווה פחות או יותר את הבסיס ל"אופן ספייס" סביבת העבודה המקובלת כיום בעולם ההייטק. אם נסכם את אחת המסקנות לענייננו, עיצוב סביבת עבודה צריכה לאפשר לעובד לדלג בין מקום המאפשר לו עבודה עצמאית, לבין חלל המאפשר עבודת צוות.
 • סביבת עבודה דיגיטלית – מחקרים רבים הצביעו על העובדה שסביבת העבודה צריכה לאפשר לעובדים לגשת בקלות למכשירים דיגיטלים, מתוך הנחה שהמחשב או אפילו המדפסת מאפשרים ממשק עבודה יעיל ומקצועי יותר.
 • משחק נכון עם צבעים וגוונים – תורת הצבעים והשפעתה על המוח נבדקה גם בהקשר של הפרודוקטיביות בעבודה. כך, נמצא שהצבע הכחול יכול לסייע בחשיבה חיובית, הצבע הכתום יכול לסייע לגירוי השכלי וכד'. אגב, הכוונה לזריקות של צבע פה ושם ומשחק נכון ביניהם, לא לצביעת כל הקירות בכחול או כתום, משום שדבר זה דווקא יכול לגרום לבלבול וליותר נזק מתועלת. נושא הצבעים ונבדק ונמצא מוכח כהכרחי גם בסביבת עבודה ובמיוחד במשרדים.

 רעיונות לעיצוב משרדים להייטק:

מחיצות מדגם Variflex ComfortDriveאם בעבר היינו רגילים לחללי עבודה המחולקים בצורה קשיחה יחסית, כלומר חללי עבודה מופרדים היטב, סוגי חללים מקובעים המיועדים רק לישיבות, נישות עבודה קטנות וכד', כיום קיימת מגמה מבורכת של חלוקת חללים יותר גמישה באמצעות מחיצות, המאפשרת מחד משחק עם החלל בהתאם לצרכים השונים, מצד שני מאפשרת הפיכת מספר חללים לחלל משותף בעת הצורך ובכך מאפשרת עבודת צוות טובה יותר בסביבת העבודה.

יתרונות הדגם:

 • המחיצות הן אקוסטיות
 • הן זזות בלחיצת כפתור, ניתן גם מהנייד, כך שהחלל נפתח במהירות
 • המסילות מותקנות על התקרה בלבד ואינן תופסות מקום רב
 • מנגנון הבטיחות כול מערכת עצירה אוטומטית.

מחיצות Variflex

שולחן מודולארי לעובד מדגם Stand Up

כאמור, תחום ההייטק מתאפיין בשעות עבודה מרובות ומבחינה מעשית, עמדת העבודה אינה מותאמת לעובד, הדבר יכול לפגום ביעילות של עבודתו במקרה הטוב, אולם גם בתחושתו הפיזית במקרה הפחות טוב. למעשה, בהקשר לסביבת העבודה ובדגש על הסביבה הדיגיטלית המותאמת לצרכיו של העובד, חשוב לציין שמדובר בצורך פיזי, הכולל אף התאמה לגובה העובד.

יתרונות הדגם

 • עיצוב חדשני ומינימלי שאינו מעמיס על העין או החלל.
 • מערכת מודולרית המאפשרת לכוון את גובה השולחן בכל צד, לפי מידותיו של העובד.
 • המערכת קלה לתפעול וידידותית למשתמש.

שולחן מודולרי Stand Up

פינת ישיבה MUFFLE

אחד המאפיינים של ריהוט משרדי מודרני, בניגוד למגמת העיצוב בשנים קודמות, היא העובדה שריהוט נועד פעמים רבות למלא כמה פונקציות בחלל, לפתור בעיות ולחסוך במשאבים. אחת מן הדרכים לעשות זאת בתכנון משרד הייטק למשל, היא לקחת צורך שממילא קיים, למשל עמדות עבודה משותפות, ולהוסיף לה צבע שמסייע לתחושה החיובית, לפרודוקטיביות ועוד.

יתרונות הדגם:

 • פינת הישיבה מעוצבת בסגנון מחיצות המאפשרות דיסקרטיות ופרטיות.
 • המשטח עצמו מרופד, על מנת למקסם את הנוחות, החשובה למניעת גירויים חיצוניים.
 • הדגם מגיע במגוון צבעים, כגון כחול, כתום וכד', המוסיפים עניין לחלל.
 • הן מאפשרות ישיבה משותפת בקנה מידה קטן יחסית ומושלמות לעבודת צוותים קטנים של 2-3 אנשים.

מחיצות Muffle

חברת גלובל מציעה למשרדי הייטק, לעסקים ולחברות לחדש את עיצוב המשרד שלהם עם הוספת מחיצות ססגוניות ולהתאים אותם לשינויים העיצוביים הנדרשים תוך התאמה אישית לצרכי העובד, המחלקה והחברה.

×

שיחת ווטסאפ