הגש פנייה מהירה

מחיצות מותאמות למשרד

מחיצות מותאמות נועדו לשתי מטרות עיקריות: חלוקה פיזית של החלל על פי צורך מסוים, למשל תחימת אזור ישיבות, ותחימה אקוסטית של האזור.

סביבת העבודה חשובה מאוד וידוע רבות שהיא משפיעה על ריכוז העובד ותפוקתו לחברה. בשל כך חברות ועסקים רבים החלו לזנוח את רעיון החלוקה הקשיחה של החללים ועברו לטובת חלוקה גמישה ומודולארית יותר. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי מחיצות משרד מותאמות לחלל הקיים.

איך לבחור מחיצות למשרד?

מחיצות נועדו לשתי מטרות עיקריות: חלוקה פיזית של החלל על פי צורך מסוים, למשל תחימת אזור ישיבות וכד', ותחימה אקוסטית של האזור. לעיתים קרובות, המחיצות עונות על שני הצרכים בעת ובעונה אחת. כדי לבחור מחיצה המותאמות למשרד\לחלל, יש לקחת בחשבון את המאפיינים הבאים:

 • סוג השימוש ותדירות השימוש בחלל – כדאי להחליט מראש מהן המטרות העיקריות של חלל מסוים ומה התדירות הצפויה של כל שימוש. החלוקה נועדה כדי להחליט מהי מטרתה העיקרית של המחיצה, לעומת המטרות המשניות.
 • נוחות השימוש – כאשר מדובר בחלל פעיל מאוד, מידת הפרקטיות של המחיצה תהיה זו שתקבע עד כמה ייעשה בה שימוש בפועל.
 • אסתטיות – המחיצה הקבועה היא גם פריט דקורטיבי לכל דבר ועניין ומטבע הדברים, רצוי לבחור במחיצה או כמה מחיצות שישתלבו נכון מבחינה עיצובית במרחב.
 • בנוסף, המחיצות יכולות לפתור בעיות של חסכון במקום, בתאורה ובהתקנה יקרה, שכן הן תחליף להתקנת קירות מחד, ומאידך מאפשרות כניסה של תאורה מבחוץ וכד', וכל זאת תוך שמירה על עיצוב מותאם לחלל בו הן מותקנות. התקנת מחיצות רצפה-תקרה תהווה תחליף טוב יותר לקיר, בעוד שמחיצות ניידות או מודולאריות יתאימו לחללים הדורשים גמישות רבה והזזה מהירה וקלה של המחיצות.

סוגי מחיצות למשרד

מחיצות אקוסטיות-ניידות – דגם Variflex Glass

המחיצות אקוסטיות ניידות, כשמן כן הן, נועדו כדי ליצור חללים או לחלק חללים, בהם דרושה חציצה אקוסטית טובה, כגון במקומות בהם יש צורך לבודד רעשי חוץ, לאפשר שמיעה טובה מקצה לקצה בחלל וכד'. המחיצות האקוסטיות נפוצות במיוחד בתחום המחיצות לחללים גדולים במשרד, ומעניקות פתרון קל ופרקטי במיוחד לחלוקת חדרים וליצירת חללי עבודה, חדרי ישיבות זאת ללא צורך בקירות וניצול השטח השימושי בצורה אופטימלית.

מחיצות אקוסטיות ניידות למשרדים, מאפשרות בידוד רעשים וגם פתיחה וסגירה קלה של המחיצה על ידי הזזה לאורך ציר המחיצה, כך שחלל יחולק למספר חדרים או חדר אחד גדול. מחיצות אקוסטיות ניידות הן שימושיות במיוחד עבור משרדים בהם לחלל אחד יש כמה תפקידים, למשל חדר ישיבות עבור כל החברה המשמש גם כחדרי ישיבות למחלקות וצוותים קטנים יותר, בהם נסגור את המחיצות לקבלת חלל אישי ומתאים. דוגמא נוספת היא חללים שנרצה להשאיר פתוחים על מנת שהעובדים ירגישו באופן קבוע את המרחב הגדול, ונדאג לסגור את המחיצות האקוסטיות כאשר יש צורך בפרטיות.

מחיצות Variflex

דוגמאות למחיצות אקוסטיות ניידות

מחיצות אקוסטיות ניידות העשויות זכוכית – מהוות שילוב מושלם בין צרכים שונים: מחד, מדובר בפתרון אסתטי המאפשר שקיפות ונראות בין החללים, מאידך קיימת אפשרות לאיטום באמצעות תריסים ייעודיים המאפשרים פרטיות ודיסקרטיות.

יתרונות הדגם:

 • מסילות המחיצות מותקנות בתקרה בלבד.
 • לדגם קיימת דלת אקוסטית מזכוכית.
 • התריסים הוונציאנים מופעלים חשמלית.

הוורסטיליות שמציעות המחיצות, לצד בידוד האקוסטי, הם שהופכים את המחיצה לפתרון מושלם עבור אלו שמעוניינים להפוך את חלל העבודה לחלל יעיל, נוח, פרקטי ופרודוקטיבי יותר.

מחיצות אקוסטיות-ניידות – דגם Variflex Acoustic

מחיצות אקוסטיות Variflex Acoustic ניידות מתאימות למי שמחפש פתרון של חלוקת החלל לחדרים קטנים ולצד זאת, גם הקטנת השפעת ההדהוד.

יתרונות הדגם:

 • משקל השלד נמוך אך יציב.
 • הפעלה אוטומטית או חצי אוטומטית (הפעלה מכאנית).
 • מסייעת במניעת מעבר רעש בין החללים, לצד הפחתת ההדהוד בתוך החלל החדש.

מחיצות Variflex Acoustic

מחיצות מודולאריות/רצפה-תקרה

המחיצות המודולאריות מאפשרות רמה גבוהה של גמישות בחלוקת החלל במשרד ובשונה מן המחיצות הניידות, הן ניתנות לפירוק והרכבה ויכולות ליצור מגוון של עיצובים במידות שונות של פאנלים. המחיצות המודולריות מכונות גם מחיצות רצפה-תקרה, משום שמדובר במחיצות שנועדו להשתלב בחלל באופן מושלם וללא תזוזה, ולצד זאת לכלול את כל היתרונות של המחיצות. אם יש לכם צורך במחיצת זכוכית (או אטומה) אסתטית וקבועה במשרד, אך כזו שניתנת לפירוק במידת הצורך – המחיצה המודולרית היא הבחירה הנכונה.

דוגמאות למחיצות מודולריות

מחיצות זכוכית מדגם TRUELIGHT 

מחיצות רצפה תקרה עשויות זכוכית, הניתנות לפירוק ומגיעות במגוון מידות.

יתרונות הדגם:

 • מחיצות הזכוכית הן עמידות ועם זאת אלגנטיות, ומעניקות נופך מודרני לעיצוב החלל.
 • השימוש במחיצות הזכוכית מסייע לתחושת השקיפות הארגונית.

הזכוכית מטבעה מאפשרת חדירה של אור, מה שחוסך התקנת תאורה חדשה\נוספת בחלל הפנימי.

מחיצות זכוכית מדגם Evolvinwall

מחיצות רצפה תקרה המורכבות מפאנלים העשויים מלמין או זכוכית וכוללות אופציות שונות של גדלים וכיוונים בהתאם לצורך המשרד ובהתאם לחלל אותו היא תוחמת.

יתרונות הדגמים:

 • קיימת אפשרות לזכוכית כפולה.
 • קיימת אופציה לכנף דלת.

מחיצות Evolvinwall

מחיצות אופן-ספייס

זוכרים את המשרד אותו תיארנו בפסקת הפתיחה? כאן נכנסות לשימוש מחיצות אופן ספייס, המיועדות בעיקר לחלק חלל גדול של אופן-ספייס (Open-space) לחללי עבודה קטנים על ידי עמדות עבודה אישיות. לא מדובר במחיצות החוצות חללים שלמים ואין להן הפרדה אקוסטית כלשהי, אלא בעמדות הממוקמות בחלל גדול בו זקוקים למעט פרטיות. חלוקה זו נפוצה למשל במוקדים טלפוניים, בהם יש צורך בכל העובדים בחלל אחד גדול אך עם עמדת עבודה אישית.

מחיצות אופן ספייס

×

שיחת ווטסאפ